GLAS OCH KERAMIK / Glas / Shotglas 6798033
*
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 17:15:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 00:34:45
1
150 kr
27/1 21:41:45
2
150 kr
31/1 11:06:11
3
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
9251 Glas
6 st, Gaissa, Iittala. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:37
-
9095 Glasburkar
3 st, klarglas, grönt glas. Diameter: 12-23 cm, hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:42
-
9216 Glasservis
50 del ca, Boda, "Clayton", bland annat rödvin & c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:53
-
9363 Glasservisdelar
10 st, Iittala, Aino Aalto (1894-1949), Finland. 5..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
9021 Glasservisdelar
12 st, Kaj Franck (1911-1989), Finland. "Kartio", ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:01
-
9151 Glasservisdelar
16 delar, Elis Bergh "Karlberg", Kosta Boda, 8 lik..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
*
Shotglas
Läs mer om 50-tal
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 00:34:45 | 1 | 150 kr |
27/1 21:41:45 | 2 | 150 kr |
31/1 11:06:11 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
PÃ¥ Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former frÃ¥n 50-talet.Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
9251 Glas
6 st, Gaissa, Iittala. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:37 -
9095 Glasburkar
3 st, klarglas, grönt glas. Diameter: 12-23 cm, hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:42 -
9216 Glasservis
50 del ca, Boda, "Clayton", bland annat rödvin & c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:53
-
9363 Glasservisdelar
10 st, Iittala, Aino Aalto (1894-1949), Finland. 5..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47 -
9021 Glasservisdelar
12 st, Kaj Franck (1911-1989), Finland. "Kartio", ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:01 -
9151 Glasservisdelar
16 delar, Elis Bergh "Karlberg", Kosta Boda, 8 lik..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47